/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Tagi

http://www.swiat-kobiet.pl/zespol-jelita-drazliwego-leczenie-farmakologiczne-oraz-leki-bez-recepty/

ZAPALENIE WYROSTKA ROBACZKOWEGO

Ze względu na mogące istnieć wątpliwości opieramy się głównie w rozpoznaniu różnicowym na wyniku badania ginekologicznego, na stwierdzeniu istnienia lub też braku zmian w obrębie przydatków macicy (zgrubienie przydatków, guzy, bolesność ich itp.). Należy również wziąć pod uwagę pewne szczegóły badania podmiotowego i przedmiotowego, które czasami mogą okazać się bardzo pożyteczne. I tak według Sdlheima znamienną cechą rozpoznawczą przewlekłego zapalenia wyrostka robaczkowego u kobiet jest zgrubienie więzadla krzyżowo-macicznego po stronie prawej, możliwe do stwierdzenia przez odbytnicę.

Pewną wartość rozpoznawczą ma również znamienna dla przewlekłego stanu zapalnego wyrostka – w wielu przypadkach – nadkwaśność żołądka, powodująca zaburzenia trawienne. Najlepsze wskazówki uzyskujemy jednak przez umiejętne wywiady. Chora powinna zawsze podać: a) czy nie cierpiała już kiedyś na zapalenie wyrostka robaczkowego, ewentualnie czy nie miała już jakich bólów po stronie prawej b) czy r.ie ma zaparcia stolca, które bardzo często towarzyszy przewlekłym – 294 stanom zapalnym wyrostka c) czy miesiączce, która była dawniej prawidłowa, nie towarzyszą od pewnego czasu bóle (jak to się zdarza niekiedy w przebiegu przewlekłego zapalenia wyrostka).

Jest rzeczą zrozumiałą, że wszelkie te wskazówki mogą okazać się jednak niewystarczające i że niekiedy, zwłaszcza w razie istnienia przewlekłej sprawy zapalnej w obrębie przydatków macicy i w wyrostku robaczkowym, rozpoznanie zostaje ustalone dopiero podczas operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories