/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Zapalenie pochwy u starszych kobiet

Stosowanie najęzykowe w postaci tzw. lingwetek ma natomiast tę dobrą stronę, że umożliwia wessanie działających substancji wprost z jamy ustnej z ominięciem przewodu pokarmowego. Ale i ono utrudnia dokładne dawkowanie.

W niektórych schorzeniach, np. w zapaleniach pochwy u starszych kobiet i w kraurosis mlvae u kobiet po przekwitaniu, stosuje się hormony rujopędne w postaci galeczek zawierających 0,02-0,4 mg estronu lub 0,1-0,5 mg syntofoliny.

Podawanie ciał rujopędnych w postaci maści stosowane jest rzadko, gdyż nigdy nie można przewidzieć, jaka ilość ich zostanie wchłonięta przez skórę. Niektórzy ginekologowie zalecają jednak ten sposób leczenia w przypadkach trądzika (acne vulgaris), w przypadkach niedorozwoju gruczołu sutkowego, a także przy nadmiernym uwłosieniu, jakkolwiek wyniki są niepewne.

W dążeniu do uzyskania wyników możliwie trwałych wprowadzono w ostatnich czasach do lecznictwa wszczepianie kryształków estradiolu pod skórę pacjentek. Umożliwia się w ten sposób pobieranie przez ustrój tylko tych ilości estradiolu, które są rzeczywiście potrzebne. Należy wnosić, że około 3 mg estradiolu wystarcza do wywołania zmian przerostowych w śluzówce macicy w pierwszych czternastu dniach cyklu miesięcznego. Dawka ta jest prawie io-krotnie niniejsza od dawki estradiolu wywołującej ten sam skutek, a podawanej w postaci zastrzyków domięśniowych. Metoda ta ma jednak tę złą stronę, że wpływ hormonu rujowego na śluzówkę macicy jest stały, a nie okresowy (ograniczony tylko do 14 dni cyklu), co może doprowadzić do zbytniego przerostu śluzówki (hyperplasia cystica glandularis) i obfitych krwawień z macicy. Wszczepienia dokonuje się najczęściej pod skórę brzucha Lub uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories