masaż warszawa / ośrodek leczenia uzależnień /

Wpisy

Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...
ROZWÓJ CZŁOWIEKA A INTENSYWNOŚĆ ŻYCIA
Inny paradoks powstaje wówczas, gdy uświadomimy sobie, że czynnikiem...

Zaburzenia jajników należące do grupy drugiej

Jeśli zaburzenie dotyczy obu stron, macica może być nawet prawidłowego kształtu, a tylko w jej jamie napotykamy nieprawidłowości.

Jeśli natomiast wyłącznie jedna strona jest rozwinięta, może się to zaznaczyć nie tylko w różnicach kształtu macicy, ale – zależnie od mniejszego lub większego wzrostu połowy prawidłowo rozwiniętej – mogą występować i pewne objawy kliniczne tego rodzaju upośledzenia. Nie jest to jednak regułą.

W razie zupełnego zaniku lub niedrożności nierozwiniętej połowy druga połowa sprawuje zazwyczaj prawidłowe czynności. Inaczej jednak dzieje się, jeśli w obrębie górnej części nierozwiniętej połowy macicy wytworzyło się światło, a dolna część pozostała lita. W przypadku zachowanej czynności jajników w świetle nierozwiniętej połowy narządu może się wówczas gromadzić krew miesięczna i wydzielina i mogą wytworzyć się guzy, które sięgają nieraz dużych rozmiarów. Ściana upośledzonej połowy narządu może ulec w takich przypadkach przerostowi, gdyż stara się usunąć nagromadzoną w jej świetle zawartość. Jeśli nie wytworzy się jakaś łączność między nagromadzoną w upośledzonej połowic macicy krwią a światłem macicy lub pochwy i światem zewnętrznym, skurcze macicy mogą wypchnąć krew do jajowrodu i do jamy brzusznej. Tego rodzaju stany chorobowe powodują silne bóle w okresie odpowiadającym miesiączce.

Istotne niebezpieczeństwo, jakie grozi w tego rodzaju przypadkach, polega na możliwości przedostania się bakteryj chorobotwórczych do nagromadzonej krwi i na powstaniu zakażenia, które może być baidzo niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories