/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Zaburzenia jajników należące do grupy drugiej

Jeśli zaburzenie dotyczy obu stron, macica może być nawet prawidłowego kształtu, a tylko w jej jamie napotykamy nieprawidłowości.

Jeśli natomiast wyłącznie jedna strona jest rozwinięta, może się to zaznaczyć nie tylko w różnicach kształtu macicy, ale – zależnie od mniejszego lub większego wzrostu połowy prawidłowo rozwiniętej – mogą występować i pewne objawy kliniczne tego rodzaju upośledzenia. Nie jest to jednak regułą.

W razie zupełnego zaniku lub niedrożności nierozwiniętej połowy druga połowa sprawuje zazwyczaj prawidłowe czynności. Inaczej jednak dzieje się, jeśli w obrębie górnej części nierozwiniętej połowy macicy wytworzyło się światło, a dolna część pozostała lita. W przypadku zachowanej czynności jajników w świetle nierozwiniętej połowy narządu może się wówczas gromadzić krew miesięczna i wydzielina i mogą wytworzyć się guzy, które sięgają nieraz dużych rozmiarów. Ściana upośledzonej połowy narządu może ulec w takich przypadkach przerostowi, gdyż stara się usunąć nagromadzoną w jej świetle zawartość. Jeśli nie wytworzy się jakaś łączność między nagromadzoną w upośledzonej połowic macicy krwią a światłem macicy lub pochwy i światem zewnętrznym, skurcze macicy mogą wypchnąć krew do jajowrodu i do jamy brzusznej. Tego rodzaju stany chorobowe powodują silne bóle w okresie odpowiadającym miesiączce.

Istotne niebezpieczeństwo, jakie grozi w tego rodzaju przypadkach, polega na możliwości przedostania się bakteryj chorobotwórczych do nagromadzonej krwi i na powstaniu zakażenia, które może być baidzo niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories