sterydy / /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Tagi

https://zapytaj.onet.pl/Category/004,008/2,4386507,czy_tampony_sa_bezpieczne.html sterydy

Zaburzenia czynności dokrewnych tarczycy

Zaburzenia czynności dokrewnych tarczycy odbijają się często na czynności gruczołów płciowych i na odwrót. Już sam fakt, że u przeszło 30% kobiet podczas miesiączki tarczyca powiększa się, dowodzi ścisłego związku obu tych gruczołów dokrewnych. Rola tarczycy w patogenezie zaburzcii cyklu miesięcznego nie ulega dziś również wątpliwości. W przypadkach upośledzenia czynności dokrewnych tarczycy zaburzenia te polegają przeważnie na silnych krwawieniach miesięcznych, rzadziej na krwawieniach skąpych, krótszych i nieregularnych.

Na podstawie częstego występowania mięśniaków macicy u osób z wolem (struma) oraz uzyskania przez wielu badaczy dobrych wyników naświetlania macicy promieniami Roentgena u kobiet z chorobą Basedowa i nadczynnością tarczycy należałoby sądzić, że związki między tym gruczołem i jajnikami są bardzo różnorodne Í ograniczają się nie tylko do okresu dojrzałości płciowej. Zdaniem niektórych ginekologów ciężkie dolegliwości u kobiet w czasie przekwitania są następstwem zmian w gruczole tarczycowym, a przede wszystkim upośledzenia jego czynności hormonalnych, podobnie jak przedwczesne przekwitanie.

Można by przytoczyć wiele przykładów wzajemnego działania na siebie tarczycy i jajników. Zaburzenia miesiączkowania i upośledzenie płodności w przebiegu choroby Basedowa, częste pojawianie się choroby Basedowa w ciąży, zmiany wsteczne w jajnikach w przebiegu obrzęku śluzowatego (myxoedema) i nierzadkie, a często niebezpieczne krwawienia miesięczne u kobiet z niedorozwiniętą tarczycą dowodzą tego niezbicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories