/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Tagi

https://spinkiiszpilki.blogspot.com/2014/05/bardzo-kontrowersyjny-tekst-o-tamponach.html

Skaza neuropatyczna

Skaza neuropatyczna usposabia do schorzeń nerwicowych. Jest ona właściwie identyczna z niezrównoważonym lub słabym typem według typologii Pawiowa i nazwy tej używają również ci, którzy tej typologii nie uznają. Inni znów klinicyści używają tej nazwy na oznaczenie zwichnięcia równowagi między obu układami wegetatywnymi i ich nadmiernej pobudliwości. Częściej jest to przewaga układu parasympatycznego nad sympatycznym niż odwrotnie. Używana jest także nazwa „sygmatyzacja wegetatywna”. Szczegółowe omówienie tego rodzaju zaburzeń znajduje się w odpowiednim rozdziale.

e. Skaza krwotoczna jest już dziś pojęciem anachronicznym i używana bywa tylko w znaczeniu określenia objawu krwawienia.

f. Skaza tężyczkowa lub skaza drgawkowa jest nie uznawana przez wielu klinicystów. Charakteryzuje się ona skłonnością do zjawiania się drgawek jako ekwiwalentu dreszczów w razie nagłego wzrostu gorączki oraz do występowania tężyczki (por. rozdział o tężyczce). Napad drgawek gorączkowych ustępuje zwykle samoistnie po kilku minutach. W leczeniu i zapobieganiu stosujemy środki przeciwgorączkowe i przeciwdrgawkowe. Skłonność do tego rodzaju drgawek występuje do wieku szkolnego. Jest ona uwarunkowana niewątpli-wie pewnym typem przemiany materii oraz niewydolnością układów regulujących pH krwi i brakiem sprawności naczynioruchowej. Nie ustalono jednak ściśle, w jakim stopniu zależy to od czynników konstytucyjnych, a w jakim od sposobu żywienia i higieny dziecka. Należy tu dodać, że pewna część przypadków drgawek gorączkowych stanowi zamaskowaną postać padaczki, która w pełni rozwija się dopiero w późniejszym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories