/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Seksuologia społeczna Freuda

Pozytywna emocja powstaje dzięki istnieniu w mózgu określonych ośrodków, których stymulacja generuje owe specyficzne uczucie, określane jako rozkosz seksualna, a w jej najwyższym nasileniu, poprzedzającym rozładowanie napięcia seksualnego, jako orgazm. Istnienie takich ośrodków zostało udowodnione eksperymentalnie za pomocą bezpośredniego elektrycznego drażnienia ich przez umieszczone w mózgu elektrody. Warto wspomnieć, że w sytuacjach, w których orgazm był uzyskiwany nie w drodze aktu seksualnego, a w drodze bezpośredniego drażnienia określonych okolic mózgu, konsekwencje tego stanu rzeczy były identyczne jak w wypadku udanego stosunku seksualnego. Osoby poddane tym badaniom zaczynały darzyć szczególnym rodzajem uczucia osobę eksperymentatora, bez względu na jego płeć, dążyły do ponowienia zabiegu i jedynie odpowiedni rygor szpitalny oraz takt ze strony badaczy uniemożliwiały rozwój tego dosyć dziwnie zainicjowanego uczucia miłości. .

Wśród niektórych badaczy istnieje pogląd, że w ogóle tak zwane ośrodki przyjemności, określane ostrożnie przez naukowców jako ośrodki wzmocnienia, znalezione początkowo u szczura, a później i u człowieka, są właśnie ośrodkami pobudzenia erotycznego.

W ten nieoczekiwany sposób znalazłaby potwierdzenie hipoteza la – Seksuologia społeczna Freuda, który najbardziej pierwotne formy przyjemności utożsamiał z pobudzeniem erotycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories