hologramy na legitymacje / /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Platforma orgazmowa

Platforma orgazmowa – lokalne przekrwienie 1 napięcie mięśni w obrębie V zewnętrznej części pochwy powstające w wyniku znacznego stopnia podniecenia seksualnego. akurczej „zwieracza/ wetom / skurcze platformy orgazmowej iabia minora jS fabia majora / nia krwią żylną – zwłaszcza przy przedłużaniu się tej fazy. U wielo- ródki dochodzi do dalszego przekrwienia warg większych doprowadzającego do ich nabrzmiewania stopień nabrzmienia zależy od ich żylako- watości. Wargi mniejsze zmieniają kolor z żywoczerwonego na kolor ciemnego wina reakcja ta jest charakterystyczna dla bezpośrednio następującego orgazmu. Gruczoły Bartholina wydzielają 1-2 kropli wydzieliny śluzowatej powodującej śliskość ujścia pochwy przy długo trwającym spółko waniu.

W fazie orgazmu pojawiają się skurcze platformy orgazmowej z 0,8 sek. przerwami, powracające 5-12 razy. Po pierwszych 3-6 skurczach przerwy między skurczami wydłużają się, a ich siła maleje. Pojawiają się skurcze trzonu macicy, rozpoczynające się w dnie, postępujące poprzez część średnią aż do partii najniższych. Częstość skurczów jest proporcjonalna do intensywności orgazmu. U weloródki dochodzi do wzrostu rozmiarów macicy o ok. 50#/o. W zakresie łechtaczki, warg większych, warg mniejszych oraz gruczołów Bartholina nie rejestruje się żadnych zmian.

W fazie ustępowania podniecenia łechtaczka w ciągu 5-10 sekund wraca do normalnej pozycji po ustaniu skurczów związanych z orgazmem. Zińniejszanie się nabrzmienia i ustępowanie przekrwienia zachodzi powoli. Następuje gwałtowna detumescencja platformy orgazmowej, zwiotczenie ścian pochwy oraz powrót do normalnego koloru proces ten może trwać 5-10 minut. Dochodzi do szerokiego’ rozwarcia zewnętrznego ujścia szyjki macicy trwającego 20 – 30 minut. Uniesiona macica powraca do swej poprzedniej pozycji sprzed okresu rozpoczęcia stymulacji, tj. w obręb miednicy. Następuje też opuszczenie się szyjki macicy w kierunku rezerwuaru nasienia. U nieródki wargi większe wraca- ją do pierwotnej grubości i pozycji w linii środkowej. U wieloródki zachodzi inwolucja przekrwienia warg. W zakresie warg mniejszych następuje w ciągu 10 -15 sekund zmiana koloru z ciemno- lub jasnoczer- wonego na jasnoróżowy oraz dochodzi do ustępowania wzrostu objętości spowodowanego przekrwieniem. W zakresie gruczołów Bartholina zmian nie obserwuje się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories