/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Orgazm a satysfakcja seksualna

Orgazm jest zjawiskiem polegającym na osiąganiu maksymalnej rozkoszy seksualnej, której towarzyszy wiele zmian psychofizycznych, na przykład duże napięcie emocjonalne, zwężenie pola świadomości, wzmożenie napięcia mięśni, przyśpieszenie bicia serca, skurcze macicy u kobiet itp. Następstwem tego jest uczucie błogiego znużenia. U mężczyzn pod koniec przeżywania orgazmu pojawia się wytrysk nasienia.

Stopień zmian psychofizycznych w czasie orgazmu koreluje do pewnego stopnia z subiektywnym odczuwaniem rozkoszy seksualnej (Masters, Johnson, 1966). Im większe są zmiany psychofizyczne, tym większa jest rozkosz seksualna. Przekonano się o tym rejestrując częstość skurczów macicy oraz porównując je z subiektywnymi odczuciami kobiety.

– 0 dużej intensywności przeżywanej rozkoszy świadczy również znaczne przyśpieszenie bicia serca (aż do powyżej 180 uderzeń na minutę).

Na natężenie przeżywanej rozkoszy seksualnej w czasie orgazmu duży wpływ wywiera „technika” stymulacji seksualnej. Najsilniejsze zmiany psychofizyczne, chociaż subiektywnie nie dające największego natężenia rozkoszy, osiąga się na drodze masturbacji. Drugą z kolei techniką dającą duże natężenie zmian jest stymulacja dokonywana przez partnera na drodze pieszczot z ustaloną wcześniej i najbardziej odpowiadającą kobiecie rytmicznością, siłą i rodzajem tych pieszczot. Najmniejszą intensywność zmian psychofizycznych w czasie orgazmu osiągają kobiety podczas spółkowania z mężczyzną jednakże subiektywnie daje im to zwykle największą satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories