/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Nagły skręt szypuły guza

Wyższa gorączka przemawia raczej za zakażeniem guza bakteriami, które przewędrowały z przewodu pokarmowego lub naczyniami chłonnymi czy krwionośnymi.

Nagły skręt szypuły guza daje burzliwe i groźne objawy. Są nimi: gwałtowne bóle, zrazu w okolicy guza, potem w całym brzuchu, oraz wstrząs. W pewnych przypadkach może dojść do zapadu, do podniesienia się ciepłoty ciała do 390 i wyżej, wzdęcia brzucha, porażenia jelit, nudności, czkawki i wymiotów. Często również występuje nieznaczne krwawienie z macicy. Objawy te nasilają się bardzo prędko, a dołącza się do nich czasem ostra niedokrwistość w następstwie wylewów krwi do wnętrza guza i do brzucha. Krwotoki takie mogą być tak groźne, że stają się czasem przyczyną śmierci, podobnie jak ostre toksyczne zapalenie otrzewnej.

W większości przypadków ogólny stan jednak poprawia się, gorączka stopniowo opada, bębnica staje się mniej wyraźna, przemijają również czkawka i wymioty. Bolesność brzucha, zrazu rozległa, zmniejsza się i ogranicza się znowu do okolicy guza. Taki przebieg występuje przede wszystkim w przypadkach, w których skręt szypuły nie jest znacznego stopnia i guz, najprawdopodobniej wskutek zwrotów tułowia działających w kierunku przeciwnym skrętowi szypuły, przynajmniej częściowo się odkręci. Stan ten może jednak znowu ulegać zmianie na gorsze w razie dalszego znaczniejszego skrętu szypuły guza, jeśli nie wytworzą się zrosty unieruchamiające go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories