/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Mężczyźni są bardziej podadni na stymulację wzrokową

Różnice w reaktjności nie ograniczają się tylko do tego, że mężczyźni są bardziej podbudliwi na seksualną stymulację wzrokową, ale w dodatku reakcje ich przebiegają na innej drodze niż reakcje kobiet. Podczas gdy reakcje mężczyzn powstają jako odpowiedź na działanie obiektu seksualnego (widok obnażonej kobiety lub jej obrazka), u kobiet podniecenie wywoływane jest w większym stopniu na drodze identyfikowania się z obiektem podniecającym mężczyznę. Kobieta uprawiająca strip-tease lub obrazek obnażonej kobiety są obiektem pożądania mężczyzny. Jeśli te same podniety stymulują również kobietę, jak to się często dzieje, zdarza się tak dlatego, że podstawia ona samą siebie w pozycję uwodzicielki. Istotnym elementem uzyskanego w ten sposób podniecenia seksualnego są częste wyobrażenia, że jest podziwiana i pożądana w tej sytuacji przez ukochanego mężczyznę, który może być aktualnie daleko od niej. Mniejsze natomiast znaczenie dla powstania podniecenia seksualnego ma fakt „wyobrażenia sobie, że jest podziwiana i pożądana przez mężczyzn z otoczenia, lecz takich, z którymi nie jest silnie uczuciowo związana. Fakt ten stwarza u niej raczej przyjemny nastrój w ogóle, niż wprawia w podniecenie seksualne. (Inaczej jest, jeśli kobieta wykazuje słabsze lub silniejsze tendencje ekshibicjonistyczne).

Mężczyźni są bardziej podadni na stymulację wzrokową – ciąg dalszy

Jeśli mężczyzna heteroseksualista ogląda obrazek lub fotografię przedstawiającą kontakt seksualny mężczyzny z kobietą, koncentruje uwagę jedynie na widoku kobiety i doznaje przy tym podniecenia seksualnego. Jeśli ten sam obrazek ogląda mężczyzna homoseksualista, koncentruje on uwagę jedynie na widoku mężczyzny, co również wpływa na niego pobudzająco seksualnie. Jeśli obrazek ogląda kobieta hetero- seksualistka, koncentruje uwagę przeważnie na kobiecie, utożsamia się z nią i to sprawia, że doznaje ona podniecenia. Podniecenie to jest zresztą raczej przyjemnym nastrojem niż charakterystycznym podnieceniem seksualnym z natychmiastową gotowością do odbywania kontaktu seksualnego. Jeśli obrazek powyższy ogląda kobieta homoseksualistka, koncentruje uwagę na kobiecie, utożsamia się z nią, natomiast w wyobraźni zastępuje mężczyzną obrazem swej przyjaciółki, co wprawia ją w stan podniecenia seksualnego.

Reakcje seksualne mężczyzny nie przebiegają na zasadzie utożsamiania się z innym mężczyzną, widzianym w rzeczywistości lub na obrazku. Jest nawet odwrotnie. Widok mężczyzny sprawia przykrość, wywołuje niechęć i działa hamująco na reakcje seksualne mężczyzny, który nie jest homoseksualistą. Dlatego oglądanie obrazka przedstawiającego kontakt seksualny mężczyzny z kobietą wywołuje reakcję podniecenia słabszą, niż oglądanie obrazka przedstawiającego dwie kobiety w kontakcie seksualnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories