/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Pojawiają się więc bóle w okolicy woreczka żółciowego czy łopatek, które rozprzestrzeniają się niejednokrotnie na całą jamę br uszną. Półom tym towarzyszą nudności, odbijania i wymioty. Niekiedy bóle są tak gwałtowne, że wywołują wstrząs. Zemdlenie jest bardzo znamiennym objawem ciąży pozamacicznej bez względu na jej zejście. Po napadzie bólów następuje zwykle ich złagodzenie, ale po pewnym czasie ataki powtarzają się znowu. Część kiwi spływa przez trąbki do macicy, a stąd na zewnątrz. Ilość ta jest niewielka, a sama krew ma barwy cicmr.ą. Należy podkreślić, że krwawienie z macicy pojawia się zwykle dopiero po pieiwszym napadzie bólów, ale może być czasem pierwszym objawem powikłań ciąży jajowodowej. Z chwilą gdy jajo ulegnie zniszczeniu, przestaje działać bodziec do dalszego rozwoju doczesnej prawdziwej w macicy. Toteż odkleja się ona i zostaje wśród bólów i krwawień macicznych wydalona bądź w postaci jakby odlewm wnętrza macicy, bądź też w mniejszych lub większych cząstkach (nieraz przez cale tygodnie).

Wskutek zbierania się krwi w jamie Douglasa (kiwislek) powstaje ucisk jej na prostnicę, co wywołuje w chorej uczucie parcia na stolec. Ponieważ część krwi ulega wessaniu, ciepłota ciała nieco się podnosi (stany podgorączkowe).

Badaniem oburęcznym stwierdza się przeważnie zasinienie i rozpulchnienie sromu i pochwy, nieznaczne powiększenie macicy (w każdym razie mniejsze niżby to odpowiadało zatrzymaniu miesiączki), a także bardzo często podniesienie jej ku górze. Ujście zewnętrzne kanału szyjki macicy przepuszcza czasami koniec palca. Z macicy wydobywa się nieznaczna ilość krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories