/ /

Wpisy

Dentysta NFZ w Pyrzycach nie odkłada pracy i haruje
Dentysta NFZ w Pyrzycach po studiach od razu przystępuje do pracy. Może...
Niemowlęta otyłe
Niemowlęta otyłe mają wygląd nalany, skórę błyszczącą tkanka...
CHOROBOWOŚĆ I UMIERALNOŚĆ
Chorobowość i umieralność wykazują wysokie wartości w wieku...
Kościół a antykoncepcja – dalszy ciąg
W krajach protestanckich proces ten dokonuje się szybciej, jako że sama...
ZMIANY W TARCZY NERWU WZROKOWEGO I W DROGACH WZROKOWYCH
Wiele leków wykazuje działanie niepożądane lub toksyczne na wyższe...
Typologią pawłowowska
Nad typologią pawłowowską, nie ukończoną przez twórcę, pracowali...

Jak wyziewać ducha?

Wizyta u chorego w szpitalu nie należy na ogól do najprzyjemniejszych obowiązków. Nie licząc już nawet straty czasu, uświadamia ona zdrowemu, gdzie powinien był sam się znaleźć, gdyby nie miał tak lekkomyślnego stosunku do własnego zdrowia, unaocznia mu, jak będzie wyglądał, kiedy pewnego dnia zostanie tu wreszcie przywieziony, ostrzega go, co się może stać, jeśli zostanie tutaj przywieziony za późno. W tej sytuacji naszym obowiązkiem jest zadbanie o to, aby wizyta spełniła wszystkie pokładane w niej przez zdrowego nadzieje. Winniśmy się kierować w tym zakresie następującymi zasadami:

– 0 Nigdy nie wiedząc, czym zdrowemu możemy sprawić większą satysfakcję, na pytanie: „Boli?” – odpowiadamy: „Boli”, zaś na pytanie: „Nie boli?” – odpowiadamy: „Nie boli”.

– 0 Na pytanie zdrowego: „Co mówią lekarze?”, kierując się zasadą wyłożoną wyżej, odpowiadamy: ,Nie pocieszają” lub „Pocieszają”.

– 0 Nie wolno wypuszczać zdrowego ze szpitala nie opowiedziawszy mu co najmniej jednego własnego przejścia z okresu, który upłynął od jego ostatniej wizyty, jak również jednego przejścia jakiegoś innego pacjenta. Jeśli zdrowy oczekuje wiadomości optymistycznych, nasze opowieści powinny być zabawne. Jeśli pesymistycznych – ponure.

– 0 Demonstrację wyjętych podczas zabiegu operacyjnego kamieni lub innych szczegółów, jak również dokładny opis zabiegu przeprowadzamy jedynie na wyraźne żądanie zdrowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Categories